برش لیزری و انواع آن

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۴/۱۴

فن آوری برش لیزری استفاده از اشعه لیزر برای برش اجسام استکه در صنعت کاربرد پیدا می کند که توسط اشعه لیزر از یک خروجی قوی لیزر روی اجسامی که می‌خواهد بریده شود تابیده شده و آن قسمت از جسم مورد نظر برش می دهد و یا ذوب می کند یا می‌سوزاند و یا تصعید می کند و توسط فشار گاز از روی جسم پاک می‌شود. و سر انجام سطح بریده شده با کیفیت عالی ایجاد می‌شود. لیزر صنعتی در صنایع مختلفی مانند  ساختمانی، صنایع نظامی، هوافضا، پزشکی، آزمایشگاهی و پژوهشی، فیزیک، شیمی ،ارتباطاتی و … کاربرد دارد.

نحوه‌ی عملکرد برش لیزری:

اشعه‌ی لیزر از طریق تحریک مواد مولد لیزر توسط تخلیه‌ی الکتریکی یا تابش یک لامپ در یک محفظه بسته تولید می شود. با تحریک ماده‌ی مولد لیزر پرتو با استفاده از تکه‌های آینه منعکس می گردد  تا انرژی لازم برای تبدیل شدن به یک جریان نور‌ تک‌رنگ‌ منسجم را به دست آورد. آینه یا فیبر نوری معمولا برای هدایت نور منسجم به لنز(عدسی) دستگاه استفاده می شود. این لنز در نقطه‌ی کاری دستگاه متمرکز شده است(کانون عدسی روی کار قرار بگیرد که حداکثر توان را اعمال کند) باریک ترین قسمت پرتو متمرکز شده قطری کمتر از ۰٫۳۲ میلی‌متر دارد.

انواع برش لیزر:

برش لیزری که توسط دستگاه های لیزر CNC انجام می شود را می توان به دو بخش برش لیزری فلزات و برش لیزری غیر فلزات تقسیم کرد:

برش لیزری غیر فلزات:

از این روش می توان برای برش بسیاری از مواد غیر فلزی مانند ام دی اف، پلکسی گلاس، پارچه، چرم طبیعی و مصنوعی، مواد پلاستیکی و بعضی لاستیک ها استفاده کرد. معمولاً دستگاه برش لیزری با لیزر CO2 کار می کند و از آن برای برش اغلب مواد غیرفلزی به جز مواد کانی مانند کاشی، سرامیک، شیشه و آینه میتوان استفاده کرد.

برش لیزری فلزات:

برای برش فلزات با روش های گوناگونی مانند برش لیزری، برش واترجت، هوابرش، برش پلاسما، برش با تیغه های برش و … می توان این کار را انجام داد. از برش لیزری در مواردی استفاده می شود که کاربر بخواهد فلزات با ضخامت کم (معمولاً کمتر از ۸ میلی متر) را برش بزند و نیز زمانی که تلرانس (Tolerance) مورد نظر پایین است یا به عبارتی دقت برش بالا است. البته دستگاه های لیزری وجود دارند که توانایی برش فولاد تا چند سانتی متر را نیز دارند، اما به دلیل هزینه خرید زیاد و مصرف برق بالا، استفاده از آنها مرسوم نیست.

مزایای برش لیزری:

دقت بالا: به دلیل داشتن پرتوی با قطر اندک، این روش دقت بالایی داشته و هیچ روش دیگری حتی واترجت نیز چنین دقتی ندارد. در مواردی که لازم است شکاف برش اندک باشد و تلورانسهای ابعادی سختگیرانه است برش لیزری بهترین گزینه است.

 

عدم تولید پیلیسه و سطح برش تمیز:  برش لیزری در اغلب موارد لبه برش صاف و تمیز بوجود می آورد و ضمناً به خاطر عدم استفاده از ابزار براده برداری، پیلیسه تولید نمی شود، البته در مواردی مانند برش لیزری آلومینیمم ممکن است پیلیسه تولید شود.

 

نداشتن آلودگی صوتی: در بسیاری از روشهای برش به دلیل استفاده از ابزار براده برداری مانند تیغه، مته و شعله، آلودگی صوتی ایجاد می شود ولی برش لیزر کم صداست و صدای آن آزار دهنده نیست.

 

سرعت بالا:

نسبت به سرعت برش دستی مثل برش چوب برای معرق کاری، هویه کاری برای ساخت مصنوعات پارچه ای و مانند اینها سرعت برش لیزر به مراتب بالاتر است. ضمناً در مقایسه با برش دستی قطعات یکنواخت می شوند.

برخی از مشتریان